Zatmavovacie fólie na svetlá - FAQ

Pridal carbon-vinyl.sk 01/09/2019 0 Komentár(e)

Zatmavovacie fólie na svetlá

 

 

Na čo slúžia zatmavovacie folie na svetlá?

 

Fólie primárne slúžia na zatmavenie zadných svetiel na automobile. Slúžia k dosiahnutiu decentnejšieho vzhľadu zadnej časti auta, následne svetlá tak nekričia, najmä na tmavšom vozidle. Vzhľad auta je ucelenejší.

 

 

 

Na čo slúžia rôzne farebné fólie na svetlá?

 

Hlavne na zmenu farby hmloviek, smeroviek- žltá, oranžová, červená fólia na svetlá. Fólia sa dá tiež využiť na zmenu farby svetla aj interiérovom dizajne, vďaka nalepeniu na rôzne tienidlá, sklá a podobne.

 

 

Veľmi častá otázka, je to legálne?

 

Nie je. Oficiálne zatmavovacie fólie na predné a zadné svetlá nie sú povolené.

Citácia vyhlášky:

Farebné fólie použité na reflektoroch v sortimente podliehajú ustanoveniam vyhlášky č. 725/2004 MDPaT ako aj neskorších doplnení a zmien vyhlášky č. 578/2006 MDPaT o premávke na pozemných komunikáciách SR. Tieto fólie nespĺňajú dané podmienky a je teda možné užívať ich iba mimo verejných komunikácií , v motoristickom športe (tu podliehajú produkty iným predpisom ako napr. FIA atď.) alebo iných uzatvorených akciách a podujatiach.

 

Napriek tomuto zákazu si zákazníci fólie na svetlá lepia, je to veľmi žiadaný produkt.

 

 

Je k zatmavovacím fóliám na svetlá nejaký certifikát?

 

Nie, k fóliám na svetlá nie je žiadny certifikát.

 

 

Ktorú fóliu vybrať na zatmavenie, aby to bolo decentné a málo viditeľné?

 

Na jemné zatmavenie svetiel odporúčame Svetlú čiernu fóliu na svetlá, alebo Svetlú šedú zatmavovaciu fóliu na svetlá od Oracal. Pokiaľ je fólia správne nalepená a orezaná, svetlo je takmer na nerozoznanie od originálu, len je tmavšie.

 

Rozdiel medzi týmito dvomi fólia mi je že svetlá čierna na svetlá je neznačková, je hrubšia, ale má ochrannú vrstvu, ktorú po nalepení dáte dole. Fólia je bez akýchkoľvek škrabancov, fólia je vysoko lesklá a svetlu to dodá takmer nový vzhľad. Oracal svetlá šedá fólia na zatmavenie je tenšia. Je to značková fólia od Nemeckého výrobcu, má kvalitné lepidlo.

 

 

 

Dokážem si fóliu nalepiť aj ja sám v domácich podmienkach?

 

Áno, väčšina našich zákazníkov si fólie na zatmavenie a zmenu farby lepia sami v domácich podmienkach. V článku ako nalepiť zatmavovaciu fóliu na svetlá nájdete celý postup spolu s videom a aj náradím, ktoré k tomu potrebujete.

 

 

Na čo slúžia chameleón fólie na svetlá a aký majú efekt?

 

Taktiež sa jedná o samolepiace fólie, ale pri zmene uhla pohľadu menia farbu. Slúžia na polep predných, zadných svetiel, polep svietidiel, tienidiel a podobne.

 

 

 

Máte v ponuke aj transparentné ochranné fólie na svetlá?

 

Áno, máme v ponuke aj transparentné fólie na svetlá, slúžia ako ochrana svetiel proti kamienkom, proti zažltnutiu a zmatneniu povrchu. Ak svetlá leštíte, je ideálne hneď potom nalepiť ochrannú fóliu.

V ponuke máme aj ochranné fólie na karosérie, tie sú taktiež vhodné ako aj ochranná fólia na svetlá.

 

 

Koľko fólie na zatmavenie si mám objednať?

 

Všeobecne by malo vystačiť na polep dvoch zadných svetiel 1m až 1,5m fólie šírky 30cm. Samozrejme je nutné svetlá zmerať a až potom objednať. Pri niektorých svetlách šírka 30cm na zatmavenie nevystačí. V ponuke máme ale aj čiernu zatmavovaciu fóliu na svetlá o šírke 40cm.

Pridať komentár

Loading...