Lepenie fólie na svetla - návod

Pridal carbon-vinyl.sk 03/03/2016 1 Komentár(e)

Zákazníci nakupujú hlavne zatmavovacie fólie na zadné svetla kvôli vzhľadu, alebo ochranné fólie na predné svetlá. Často aj fólie na hmlovky a iné časti vozidla.

Ako lepiť fóliu na svetlá?

Fólie na svetlá lepíme na mokro. Najprv si povrch očistíme, odmastíme technickým liehom. Na nanášanie vody je vhodný striekací rozprašovač (dá sa použiť už prazdna nádoba z nejakého čistiaceho prípravku). Vodu nastriekame na lepený povrch ( jemnú vrstvu) taktiež nastriekame aj na fóliu zo strany lepidla. Vďaka vode sa nám s fóliou dá manipulovať a hneď sa na svetlo nelepí. Fóliu damé na lepený povrch a postupne sa snažíme vodu vytláčať do okrajov. Najlepšie je na vytláčanie vody použiť stierku. Pri okrajoch je potrebné fóliu nahriať a natiahnuť, tento proces je nutné viackrát opakovať až kým fóliu nevytvarujeme tak že kopíruje svetlo. Takto postupujeme okolo celého svetla. Následne môžne odstrániť ochrannú fóliu z vrchnej strany fólie ( tá ktorá je tam proti poškrabaniu fólie pri lepení) Nakoniec zvyšky fólie opatrne orežeme, dávame pozor hlavne na lak v okolí svetla.

 

 

Pár videií možno povie viac:

 

 

 

 

 

V tomto video lepenie chameleón transparentnej fólie. Ochrannú vrstvu fólie, ktorá je proti poškrabaniu pri lepení odlepia až takmer po nalepení fólie. Fólia takto ostane po lepení bez škrabancou.

 

 

V e-shope si môžte pozrieť našu ponuku fólii na svetlá, hrúbky 0,15mm a 0,2mm, taktiež perleťové a chameleón fólie.

V ponuke máme aj značkové fólie Oracal na zatmavenie svetiel. Tie sú v ponuke v tvoch farebných odtieňoch.

 

UPOZORNENIE: Farebné fólie  použité na zadných  reflektoroch   v sortimente podliehajú ustanoveniam vyhlášky  č. 725/2004 MDPaT ako aj neskorších doplnení a zmien vyhlášky č.  578/2006 MDPaT o premávke na pozemných komunikáciách SR.  Tieto fólie   nespĺňajú dané podmienky a je teda   možné užívať ich iba mimo verejných komunikácií , v motoristickom športe alebo iných uzatvorených akciách a podujatiach.

1 Komentár(e)

Rasťo:
10/02/2019, 11:47:08 AM
Odpovedať

Zdravim su nieake ochranne folie na svetla ktore sa môžu použivať

carbon-vinyl.sk carbon-vinyl.sk:
21/03/2019, 01:09:16 PM

Ano, tato transparentna: https://www.carbon-vinyl.sk/folie-na-svetla-hrubka-20-mm/folia-na-svetla-transparentna-2

Pridať komentár

Loading...