Karbónové fólie

Štruktúrované karbónové fólie (uhlíkové fólie) sa používajú hlavne pre ochranu a zdôraznenie určitej časti auta (napr. predná kapota, zrkadlá, spojler, atď ...). Karbónové fólie dodajú Vášmu vozidlu exkluzívny charakter a ochranu pred slnečným žiarením, odskočenými kamienkami, koróziou... Vzhľadom k štruktúre materiálu, musia byť karbónové fólie správne aplikované. Jedná sa o karbónové fólie samolepiaceho charakteru, karbónové fólie sú vysokokvalitné. Karbónové fólie sú určené na lepenie za sucha.

 

Karbónové fólie s AIR FREE

 

Kvalitné karbónové fólie s AIR FREE sú určené do interiéru a exteriéru. Karbónové fólie majú vzduchové kanáliky, pri lepení sa nevytvárajú vzduchové bubliny. Na jednoduché alebo rovné plochy zvládne tieto karbónové fólie nalepiť každný zručnejší človek.

 

Karbónové fólie s AIR FREE a ich vlastnosti:

 

trvalé karbónové fólie
karbónové fólie citlivé na tlak
samolepiaca aplikácia
elastické, teplom tvarovateľné
ľahko očistiteľné vodou  
karbónové fólie sú odolné voči UV žiareniu, vode, nečistotám, mastnotám, soli, miernym kyselinám a sú dlhotrvajúce
jednoduché odstránenie karbónových fólií bez zvyškov
Karbónové fólie bez AIR FREE

 

Karbónové fólie bez AIR FREE a ich vlastnosti:

 

Karbónové fólie nemajú vzduchové kanáliky, vytvárajú sa vzduchové bubliny, lepenie je zložitejšie! Zvyčajne sa fólia bez Air free lepia metódou mokrého lepenia.
Návod na lepenie pre karbónové fólie

 

Stručný návod na suché lepenie karbónových fólií s Air free. Karbónové fólie spoľahlivo držia na povrchoch ako kov, sklo, plast.

 

Povrch, na ktorý budeme karbónové fólie priliepať je nutné pred lepením dôkladne očistiť a odmastiť, najlepšie alkoholom.
Lepenie karbónových fólií nevykonávajte pri nízkych teplotách, ideálna teplota je cca od 20° C, v zimnom období využite na lepenie karbónových fólií vyhrievanú garáž.
Povrch, na ktorý budeme priliepať karbónové fólie musí byť dokonale suchý.
Po počiatočnom nalepení karbónových fólií vzniknú na povrchu bublinky, tie po vyhladení pomocou stierky zmiznú. Karbónové fólie sú dostatočne lepivé, takže je tu možnosť opravy po ich opatrnom a šetrnom odlepení. Po nahriatí teplovzdušnou pištoľou alebo fénom sa karbónové fólie dostávajú do pôvodného stavu.
Pri lepení hrán a zložitých povrchov karbónové fólie nahrejeme, stanú sa tak viac flexibilné a lepšie dokážu kopírovať povrch.
Precíznosť pri lepení karbónových fólií je určite na mieste, akákoľvek smietka, ktorá sa dostane pod karbónové fólie bude vždy viditeľná.
V prípade zložitých tvarov povrchu použite prídavné lepidlo, Primer 94
Priľnavosť karbónových fólií sa časom zvyšuje, po 24 hodinách je dostatočná pre cestovanie vozidlom.
POZOR! Do 1. týždňa po nalepení karbónových fólií sa neodporúča jazdiť do autoumyvárne, alebo akokoľvek čistiť povrch auta. Tlakovému čisteniu karbónových fólií sa prosím radšej vyhnite!

Loading...