FAQ

Často kladené otázky


Koľko fólie si mám objednať na kapotu svojho auta?

Na presné určenie množstva fólie je potrebne kapotu zmerať. Jej dĺžku a šírku, netreba ale zabudnúť pridať aspoň 5 - 10cm na každú stranu. S fóliu sa potom lepšie manipuluje. Ako zmerať koľko fólie potrebujem a ako ju nalepiť na kapotu nájdete v tomto článku.


Je nutné po nalepení fólie na vozidlo informovať policajný zbor SR?

Po nalepení fólie na určitú časť vozidla ako napríklad kapota,strecha alebo iné, nieje potrebné vykonávať zmeny v technickom preukaze. Zmenu v technickom preukaze je potrebné vykonať iba po nalepené fólie na väčšiu časť vozidla.  Viac info tu


Sú fólie ponúkané vo Vašom e-shope samolepiace?

Áno, všetky fólie ktoré máme v ponuke sú samolepiace. Avšak na lepenie na ťažko namáhaných miestach karosérie, odporúčame použiť aj pomocné špeciálne lepidlo, ktoré nájdete v našej ponuke v časti Naradie.


Aký je rozdiel medzi AIR FREE a NO AIR FREE fóliami?

Slovné spojenie AIR FREE znamená v spojení s fóliami to, že fólia obsahuje vzduchové kanáliky. Tieto kanáliky slúžia na vytlačenie vzduchu ktorý ostane pod fóliou pri lepení, bez toho aby sa musela fólia znova odlepiť. Fólia tým nestráca svoju priľnavosť k materiálu. NO AIR FREE fólie tieto kanáliky nemajú teda ak Vám vznikne bublinka musíte ju buď prepichnúť alebo fóliu odlepiť a znova prilepiť. Pri NO AIR FREE fóliách sa preto občas používa aj takzvaná metóda lepenia na mokro, kde sa materiál na ktorý bude fólia umiestnená najskôr namočí vodou a potom sa fólia prilepí a vzduch je vytláčaný spolu s pomocou vody. Viac o Air free je na našom blogu.


Aký je rozdiel medzi 3D, 4D a 5D fóliou?

O rozdieloch sme napísali pár článkov v našom blogu, je tam aj viac foto nalepených fólií. Tu je video s porovnaním fólií.


Máte fólie skladom?

Áno takmer všetky fólie máme skladom vo väčších množstvách, o dostupnosti sa môžte informovať mailom alebo v našom chate vpravo dole.


Nepoškodí sa mi fólia pri preprave?

Fólie zasielame v kartónových tubách, vačšie zásielky v kartónových krabiciach, takže sa pri preprave nepoškodia.

Loading...