Ochranné fólie na autá

Pridal carbon-vinyl.sk 01/06/2021 0 Komentár(e)

Ochranné fólie na auto, samolepiace fólie na karósériu auta (protikamienkové fólie)

 

Ak ste majiteľom nového alebo zachovalého auta s bezchybným lakom, určite ste už rozmýšlali nad tým ako tento lak čo najdlhšie ochraniť. Na povrch auta číhajú rožne nástrahy:  škrabance, ťukance, odletujúce kamienky.  Vyhýbať sa odletujúcim kamienkom od ostatých aút v premávke je nemožné. Taktiež vyhnúť sa klasickému ťukancu od dverí auta parkujúceho vedľa vás.

 

 

Vyriešiť tento problém je jednoduché a stojí to určite niekoľkokráť menej ako lakovanie auta. Je to samolepiaca ochranná fólia na auto.  Jedná sa o transparentnú ochrannú fóliu, s lesklým alebo matným povrchom, ktorá je samolepiaca a lepí sa priamo na karosériu. Fólia tak vytvorí ochranu laku od okolitého prostredia a aj od mechanických vplyvov. Ochranné fólie majú rôzne hrúbky, sú z rozneho materiálu. Od toho sa odvýja ich cena.
 

Poznáme lacnejšie fólie, ktoré sú vyrobené z PVC. Cena týchto fólií sa pohybuje okolo 20€ za bežný meter. To je tá ekonomickejšia varianta, fólia majú životnosť okolo 4-5 rokov. Po tomto období ich odlepenie môže byť komplikovanejšie. Z PVC fólií máme v ponuke veľmi obľúbené fólie Oraguard 270 150µm PVC a Transparentná lesklá fólia - KPMF 100μm.

 

 

Od KPMF máme v ponuke aj matné prevedenie tejto 100μm fólie. Jedná sa o túto fóliu: Transparentná matná fólia - KPMF 100μm.

 

Tieto fólie sú z PVC fólií tie tenšie, maju 100μm respektíve 150μm. Napriek menšej hrúbke sa jedná o kvalitné fólie od popredých výrobcov fólií KPMF a ORACAL, ktroých kvalita je rokmi overená. Fólie majú šírku 1,52m. Vďaka tomu rozmer fólie postačuje na každú časť automobilu.

 

Hrubšie PVC fólie od RitRAMA, ktoré majú ale širku len 1m. Sú to fólie  Transparentná lesklá fólia - RitRAMA 240 μm a Transparentná lesklá fólia - RitRAMA 320 μm.

 

 

 

 

Kvalitnejšou ale drahšou alternatívou je PPF, polyuretánová ochranná fólia na auto. Jedná sa o elastickejší materiál s dlhšou životnosťou, farebnou stálosťou. Niektoré polyuretánové ochranné fólie majú aj samozaceľovaciu schopnosť. To je vlastnosť, vďaka ktorej fólia pomocou tepla dokáže zaceliť rôzne malé škrabančeky, škrabance, jemné ťukance. Zostane takmer dokonalo číra. Niektoré majú hydrofóbne vlastnosti.

V našej ponuke máme polyuretánovú ochrann fóliu od KPMF: Polyuretánová ochranná fólia KPMF, šírka fólie je 1,24m. Táto polyuretánov fólia nemá samozaceľovaciu schopnosť.
Madzi samozaceľovacie fólie v našej ponuke patrí: Polyuretánová fólia 160μm TPH a Polyuretánová fólia 120μm TPU. Tieto fólie majú šírku 152cm.

 

 

 

Zákazníci hlavne realizujú polepy častí áut, ktoré sú najviac zaťažené na možné poškodenie kamienkami alebo oderom. Je to hlavne polep kapoty do ochrannej fólie, polep predného nárazníka a blatníkov do ochrannej fólie. Veĺmi ohrozené sú aj spätné zrkadlá. Nástupové a nakladacie hrany, oblasti kľučiek a podobne.
 
Veľmi dôležitá je aj ochrana predých svetiel. Dôležita je hlavne pri starších svetlách, ktoré prešli leštením, tie je nutné po preleštení "dať" do ochrannej fólie. Zabezpečíte tým dlhotrvajúci výsledný lesklý efekt.

Najdokonaješím riešením ochrany pred škrabancami, kamienkami a inými mechanickými a poveternostnými vplyvmi je celopolep do ochrannej fólie.

 

Pridať komentár

Loading...