Zmena farby diskov

Pridal carbon-vinyl.sk 16/05/2018 1 Komentár(e)

Zmena farby diskov – Full Dip® , tekutá fólia v spreji

 

 Pokiaľ chcete doladiť farbu diskov, alebo len ich časti k celkovému vzhľadu auta, chcete to len na určitý čas, Full Dip® je pre vás správne riešenie. Tekutá farba vydrží na diskoch pár sezón a potom ju môžete pokojne a bez problémov odstrániť. Nemusíte nič smirgľovať alebo brúsiť niekoľko hodín. Celý náter od okraja strhnete v niekoľkých častiach za pár minút. Všetko ale záleží od toho koľko vstiev nastriekate, odporúčame aspoň 4 vrstvy. Pri menšom počte vrstiev a teda tenšiemu nástreku môže byť odstraňovanie Plasti Dip - tekutej fólie zložitejšie.

Full Dip® je tekutá fólia, ktorá je podobná v našich končinách viac známemu produktu Plasti Dip, alebo iným komerčne predávaným dipom.

Výhodou Full Dip® je že sa jednoducho nanáša, dokážete to v domácich podmienkach, vydrží bežné umývanie, nepoškodí ho ani nadmerné teplo sálajúce z bŕzd a ani zima.

 

Návod na použitie tekutej fólie na disky:

 

 

Sprej pred použitím dôkladne pretrepte, aspoň 2 minúty, tak aby bolo počuť guľočku vo vnútri spreja. Pred aplikáciou otestujte účinok spreja, napríklad na kus kartóna. Sprej obsahuje 2 trysky, biela (klasická), červená (širší nástrek).

Počas aplikácie pracujte v prostredí ktoré nie je vystavené priamemu slnečnému žiareniu, vlhkosti a nie je prašné. Teplota pre aplikáciu je 18-26°C.

Disky musia byť suché a odmastené. Striekame rovnomernými pohybmi zo vzdialenosti cca 25cm kolmo na povrch. Ak nie sú pneumatiky vyzuté, zakryjeme ich ústrižkami papierov.

Prvú vrstvu striekame jemnejšie, len aby prekryla podkladový povrch, základná vrstva. Ostatné vrstvy nanášame v takom množstve aby po nastriekaní tvorili celistvý mokrý vzhľad. Medzi jednotlivými vrstvami počkáme 10-15 minút, kým povrch nevyschne. Odporúčame aspoň 4 vrstvy. Čím viac vrstiev, tým je povrch odolnejší voči poškrabaniu a taktiež jeho strhnutie v budúcnosti bude jednoduché.

 

Po nanesení nechajte náter vyzrieť 24 hodín.

 

Nástreku je možné dodať dodatočnú ochranu v podobe lesku, alebo matu. Tým sa náter stáva oveľa odolnejším. Buď použijeme Full Dip® sprej Glossifier, ktorý striekame hneď po vyzretí posledného nástreku. Alebo môžeme použiť Full Dip® sprej Acrilo, ten sa nanáša až po úplnom vyzretí náteru, čiže po 24 hodinách. Je v matnom aj lesklom prevedení.

 

V ponuke máme momentálne set 4ks Full Dip® 400 ml sprejov, ktoré vystačia na disky do veľkosti 19´´ v štyroch vrstvách.

 

 

Na záver pár realizácií Full Dip® na diskoch:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štítky: Full Dip®

1 Komentár(e)

Miki:
16/05/2019, 03:04:17 PM
Odpovedať

Dobry den, jedna sa o podobny produkt ako je Plasti Dip alebo Racer Dip?

Admin:
23/08/2019, 10:19:11 PM

Dobrý deň, áno jedná sa o produkt podobného charakteru a vlastností.

Pridať komentár

Loading...