Kolesá robia auto – návod ako dokonale vyčistiť kolesá, aby boli ako nové

Pridal carbon-vinyl.sk 22/06/2023 0 Komentár(e)

Kolesá robia auto – návod ako dokonale vyčistiť kolesá, aby boli ako nové

 

Pri kompletom umývaní auta je vhodné najskôr začať s kolesami, dôvod je jednoduchý, sú zvyčajne najšpinavšie a špina z nich potom končí všade.

 

Pred začiatkom sa uisti aby kolesá neboli horúce a boli v tieni, nie na priamom slnku.

Vždy čistím jedno koleso, nie všetky naraz. Prípravky by tak mohli zaschnúť a to nechceme.

 

 

Najprv kolesá spláchneme tlakovým čistením a zbavíme ich tak tej najväčšej špiny. Potom aplikujeme Iron Cleaner FCX - odstraňovač vzdušnej hrdze a necháme necelú minútu pôsobiť. Pomocou kefy na kolesá s hrotom alebo detailigového štetca sa snažíme dostať všetku špinu prilepenú na kolesách preč. Problém môže robiť zapečený brzdový prach, pri ňom treba fakt dosť drhnúť. Preto je vhodné kolesá čistiť častejšie, aby sa nestihla zapiecť taká hrubá vrstva. V prípade, že nie je nutné odstrániť vzdušnú hrdzu, stačí aplikovať Wheel Cleaner FCX - čistič diskov.

 

 

 

 

Po dôkladnom vyčistení nasleduje oplach vodou. Ten netreba podceniť. Je nutné aplikovať dostatok vody. V prípade, že na kolese zostala ešte nejaká špina, proces s Iron Cleaner FCX - odstraňovač vzdušnej hrdze opakujeme aj s oplachom.

 

 

Po vyčistení diskov sú na rade gumy. Na tie aplikujeme Tire Detailer FCX – detailer na pneumatiky a taktiež pomocou detailingového štetca dôkladne zbavíme nečistôt bočnice pneumatík. Následne dôkladne opláchneme vodou.

 

 

Po vyčistení môžme na čisté pneumatiky ešte aplikovať dodatočnú impregnáciu Total Black FCX - obnova pneumatík a plastov, ktorú nanášame pomocou aplikátora. Vďaka impregnácii ich vzhľad vydrží dlhšie, povrch získa hydrofóbne vlastnosti, pomalšie degraduje.

 

 

 

 

Čo všetko teda na čistenie kolies potrebujete: 

 

 

Iron Cleaner FCX - odstraňovač vzdušnej hrdze

Wheel Cleaner FCX - čistič diskov

Detailingové štetce - set 5ks

Aplikátor čierny

Tire Detailer FCX - detailer na pneumatiky

Total Black FCX - obnova pneumatík a plastov

Pridať komentár

Loading...